Tömegesen hagyják el a finn egyházat egy püspöki kijelentés miatt

2010. október 25., címkék: homoszexualitás, finn evangélikus egyház, Nagyvilág

Egy hét alatt közel 25 ezer finn fordított hátat spontán módon a lutheránus államegyháznak, amelynek képviselői a homoszexualitást helytelenítő kijelentéseket tettek egy tévéműsorban.

Beiktatták Finnország első evangélikus női püspökét

2010. szeptember 16., címkék: Ökumené, finn evangélikus egyház, püspöknő, ökumené

A helsinki katedrálisban beiktatták tisztébe az első evangélikus női püspököt Irja Askola személyében.

Finnország új evangélikus főpapja

2010. június 09., címkék: Ökumené, finn evangélikus egyház, ökumené

Kari Mäkinen a finn evangélikus egyház új érseke. Beiktatására a turkui dómban került sor.

Finnország első evangélikus püspöknője

2010. június 04., címkék: püspöknő, Nagyvilág, lutheránus világszövetség, finn evangélikus egyház

A Lutheránus Világszövetség az első mérföldkőnek nevezte Irja Askola lelkésznő megválasztását püspökké a Finn Evangélikus Egyházban.

Finnország: „Az erdő az én templomom”

2010. március 31., címkék: Nagyvilág, német protestáns egyház (ekd), finn evangélikus egyház

Martin Röker és felesége, Katja 2005 óta utazó-lelkészek Finnországban. Páratlan élményeikről, ezer kilométeres gyülekezeti körzetükről színesen számolnak be az EKD.de honlapon.

Kari Mäkinent választották a Finn Evangélikus Egyház új püspökévé

2010. március 16., címkék: finn evangélikus egyház, Ökumené, püspökválasztás, ökumené

Szoros eredmény született a finn püspökválasztás második fordulójában. Kari Mäkinen turkui püspök tizenegy szavazattal kapott többet, mint Miikka Ruokanen teológiai professzor.